Оголошено конкурс на проекти за підтримки МХП

МХП роздав сільським мешканцям Черкащини гранти на власну справу

7 вересня у Черкасах підбили підсумки конкурсу міні-грантів для сільського населення «Село: кроки до розвитку». 10 переможців конкурсу отримали від компанії «Миронівський хлібопродукт» сертифікати на фінансування свого бізнес-проекту в розмірі 40 000 гривень.

У Канівському районі фінансову допомогу на розвиток своєї справи отримав Микола Олійник із села Межиріч. Він вирішив займатися вирощуванням і реалізацією ягід та саджанців малини. Відповідно до умов конкурсу, всі проекти повинні мати вплив на вирішення актуальних проблем сільської місцевості та соціальну значимість. Тож аби користь від гранту отримали й односельці Миколи Олійника, він проведе 50 годин навчань для 15 осіб, створить сайт для просування  продукції, підготує учня та безкоштовно передасть йому 100 саджанців.

– Хоча ринок малини досить насичений, якщо грамотно вести свою справу, цей бізнес дасть добрий прибуток. Грант від МХП мені став як знахідка, бо з допомогою цих коштів зможу тепер забезпечити полив своїх саджанців. Планую отримувати 8 тон малини з гектара, а без капельного зрошення це зробити неможливо. Вдячний ПАТ “Миронівський хлібопродукт” та координатору конкурсу – центру АНГО за підтримку, – поділився Микола Олійник.

Крім того, компанія МХП підтримала відразу чотири проекти щодо розвитку зеленого туризму у регіоні, три з них – у Чигиринському районі. Так, проект створення веломаршруту територією Холодного Яру об’єднує відразу три села Чигиринського району: Чубівку, Головківку та Буду. Конкурсанти зобов’язались залучити до свого кооперативу ще трьох осіб та розчистити в Холодному Яру два джерела.

А в селі Руська Поляна Черкаського району завдяки наданим грантам будуть запроваджувати систему сортування твердих побутових відходів. В інших населених пунктах буде створено колективну майстерню з ремонту та пошиття одягу, популяризуватиметься вирощування свиней, бройлерів, розвиватиметься гончарство.  У розважальному комплексі «Зерноленд» с. Івківці Чигринського району завдяки гранту від МХП збудують хлібопекарню та найближчим часом відремонтують унікальний млин 1906 року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *